Jak si poradit při výběru krbových kamen?

Jak si poradit při výběru krbových kamen?

S přicházející zimou přituhuje a topná sezóna začne co nevidět. Jak na výběr přirozené dominanty interiéru?

Mezi nejběžnější typy patří keramická, kombinovaná, sálavá, akumulační, teplovzdušné, teplovodní… těch teda je! Při výběru těch pravých pro vás se rozhodujte především podle toho, kolik chcete topit. Důležité je si zároveň uvědomit, že se nejedná pouze o dekoraci vašeho obydlí, ale o poměrně funkční, šikovnou a úspornou součást domova.

Pokud se ještě na chvíli zastavíme u designu, vybírat můžete z nejrůznějších materiálů a jeho kombinací - keramické kachle, ocel, kámen, sklo aj.

V úvahu byste měli brát zejména to, zda chcete v kamnech topit jen příležitostně, nebo mají být hlavním zdrojem tepla při vytápění celého domu, kolik místností jimi chcete vytápět, jak často bude potřeba přikládat a jakým způsobem se povede teplo do místnosti. Na základě způsobu a rozsahu vytápění byste si měli vybrat vhodný typ kamen a projektant by teplotechniky měl stanovit jejich přiměřený výkon.

U nás si s výběrem kamen nemusíte lámat hlavu. Našim klientům výběr usnadňujeme tím, že krbová kamna jsou již součástí standardů našich domů. Mají ovšem možnost si vybrat kamna dle svého výběru, vkusu a svých potřeb. V rámci našeho servisu jim v takovém případě nabídneme a doporučíme možné alternativy.

Zdroj: www.homebydleni.cz
Autor: FND Stavby


Staňte se součástí světa FND - napište nám