Jak vybavit byt pro nájemníka

28.02.2023

Vzhledem k situaci, kdy si vlastní bydlení může dovolit stále méně lidí, je vhodné uvažovat o tom, že svoji nemovitost nebudete prodávat, ale pronajmete ji. Odpadne vám tak starost o to, jestli dostanete za dům nebo byt tolik, kolik chcete a jestli jej vůbec prodáte. Navíc vám do rozpočtu přibude i nějaký ten peníz za nájem. O nájemníky je ale potřeba se trochu postarat. Třeba zařízením bytu, který nabídnete. Co tedy pořídit?

Plastová vs. dřevěná okna

28.02.2023

Je to jeden z těch nekonečných bojů dvou nesmiřitelných táborů. Praha nebo Brno, Nikon nebo Canon, plastová nebo dřevěná. Jak to je ve skutečnosti s materiály používanými na výrobu oken? Jsou „plasťáky“ opravdu o tolik horší než dřevěná okna? Možná vás výsledek překvapí.

Do kdy podat daňové přiznání?

28.02.2023

Nastala doba, kdy spousta živnostníků, podnikatelů, firem ale i fyzických osob řeší každoročního strašáka. Daňové přiznání. Strašáka ne z důvodu snahy krátit daně, ale kvůli byrokracii a tomu, aby se vše odevzdalo včas a správně. Letos se k tomu nově připojila povinnost podávat daňové přiznání elektronicky pro živnostníky, kterým byla automaticky zřízena datová schránka. Pojďme se tedy společně odívat na to kdo a do kdy má daňové přiznání podávat.

Dává ojetý elektromobil smysl?

28.02.2023

V době, kdy se cena paliv pohybuje nahoru dolů, spousta lidí vážně zvažuje vůz s alternativním pohonem. Většinou si jej lidé pořizují jako druhé auto do rodiny na krátké pojíždění, aby ušetřili na provozu. Ušetří?

Proč se vyplatí přezouvat zimní a letní pneumatiky

27.01.2023

O tom, zda je přezouvání zimních pneumatik na letní výhodnější nebo ne, se často vedou dlouhé diskuze a spory. Jedna strana tvrdí, že se na těch zimních přece dá jezdit po celý rok a proč si tak život komplikovat přezouváním a peněženku zatěžovat nákupem sady letních kol. Ta druhá zase argumentuje, že zimní a letní pneumatiky mají rozdílné vlastnosti z pádného důvodu a je proto potřeba mít správně obuté auto podle ročního období. Jak tomu tedy ve skutečnosti je jsme pro vás prozkoumali v tomto článku.

Kdy si můžu odečíst životní pojištění z daní?

27.01.2023

Životní pojištění je řazeno mezi odečitatelné položky z daní, stejně jako například penzijní spoření nebo úroky z hypotéky. Tyto daňové úlevy jsou podporovány státem a týkají se zaplaceného pojistného splňující podmínky stanovené zákonem o daních z příjmů. Zda je pro vás životní pojištění výhodné a jak si ho nechat odečíst z daní vám popíšeme v tomto článku.

Zděděná nemovitost: jaké vyřizování vás čeká?

25.01.2023

Kdo by se nechtěl stát dědicem, například jediným vlastníkem historické vily po tetičce z třetího kolena. Realita ale bývá o poznání méně štědrá a bolestivější. Dědictví s sebou často nese zármutek ze ztráty blízkého člověka a nutnost vyřízení mnoha záležitostí, ve kterých je jednoduché se ztratit. Které to jsou a jak si s nimi poradit?

Jak si zařídit studnu

25.01.2023

Voda je čím dál vzácnější a dražší zdroj. Pokud se chcete zbavit závislosti na vodárnách a zároveň získat ekologičtější a úspornější zdroj pitné nebo užitkové vody, pravděpodobně vás už napadla možnost pořídit si vlastní studnu. V tomto článku vám představíme kroky, které vás dovedou k vlastnímu zdroji vody - od výběru místa a typu studny až po její samotné zřízení.

Palubní kamera u nás a v Evropě

23.12.2022

Kamery do auta jsou hitem posledních let. Určitě jste na internetu už viděli videa z palubních kamer s více či méně vtipným obsahem. Ale pozor na to. Takové zveřejnění videa vám také nemusí projít. Jaká jsou tedy pravidla? A jsou palubní kamery vnímány stejně u nás i v zahraničí?

Jaký je rozdíl mezi DPP a DPČ

23.12.2022

Zimní i letní sezóny jsou na trhu práce plné nabídek na brigády, nebo sezónní zaměstnání. Takovéto přivýdělky jsou často smluvně ošetřeny přes dohodu o provedení práce, nebo dohodu o pracovní činnosti. Díky jejich podobnému názvu může někdy dojít k jejich záměně, ale obě tyto dohody mají svá specifika.

5 tipů pro obývací pokoj

23.12.2022

Obývací pokoj je centrum domácího života. Často se jedná o největší pokoj v domě nebo bytě. Trávíme v něm rodinné chvíle při povídání, sledování televize, hraní si s dětmi… Do „obýváku“ také uvádíme návštěvy, a tak se z něj stává i reprezentativní místnost. Věnovat mu pozornost při zařizování se skutečně vyplatí.

Nová pobočka v Prostějově

15.12.2022

Nejspíš jste zaznamenali, že v Olomouci funguje naše autopůjčovna úspěšně už několik let. Ale možná nevíte, že kousek vedle v Prostějově si od nás můžete půjčit auto také. A aby toho nebylo málo, v Prostějově jsme zároveň s autopůjčovnou otevřeli i náš první vlastní autoservis.

Srovnání paliv

06.12.2022

Výběr nového auta, ať už je ojeté, nebo k vám zamíří rovnou z továrny, není jednoduchou záležitostí. Jakou značku, barvu, výbavu? Sedan, kombi nebo SUV?  Rozhodnutí, která musí padnout, je celá řada. Jedním z nejzásadnějších kritérií je volba motoru a s ní spojeného druhu paliva. Je finančně výhodnější benzínový nebo naftový motor? A jak je na tom plyn?

Lze v současné době vydělat na koupi nemovitosti?

30.11.2022

Nechtěli jste kupovat nemovitost v době, kdy byly ceny domů a bytů na maximu, ale pak přišlo zdražení hypoték a teď přemýšlíte, jestli se do pořizování vlastního bydlení vůbec pouštět? Ceny nemovitostí lehce klesly, to ale neznamená, že tomu tak bude navždy. Pustíte-li se do nákupu, můžete na něm vydělat, zejména pokud využijete tzv. floatovou hypotéku.

Co dělat při srážce se zvěří?

18.11.2022

Podzim se svými mlhami, sychravým počasím a brzkým soumrakem patří z pohledu dopravních nehod k nejrizikovějším obdobím roku. Právě v těchto měsících dochází nejčastěji ke srážce s divokou zvěří, je proto zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti nejen na komunikacích, které prochází lesem či poli, ale i všude jinde. Je proto vhodné vědět, jak srážkám aktivně předcházet a co dělat v případě, kdy už se srážce vyhnout nelze.

Krbová kamna, pro a proti

18.11.2022

Rozhodli jste se svůj domov zpříjemnit a zútulnit pořízením krbových kamen? Nebo vás k tomuto rozhodnutí ženou ekonomické a ekologické důvody? Ať už je to jak chce, je vhodné před samotným výběrem znát všechny klady a zápory, které se s pořízením krbových kamen nevyhnutelně pojí.

5 tipů pro Vaši kuchyň

04.11.2022

Člověk má jíst, aby žil. Nemá žít, aby jedl. Je ale také pravda, že kdo dobře jí, tomu se dobře žije. Ať už tyto věty chápeme jakkoliv, jisté je, že jídlo hraje v našem životě nesmírně důležitou roli. Proto bychom také měli věnovat náležitou pozornost přípravě jídla a tím pádem i prostoru, kde jídlo připravujeme – kuchyni. Přinášíme 5 tipů, čemu při plánování kuchyně věnovat pozornost.

Nový program - Bydlení s příspěvkem

25.10.2022

Firma na důvěru si klade za cíl zlepšovat životní standard lidem. K tomu neodmyslitelně patří i dostupné kvalitní bydlení. A právě s tím Vám pomůže nový program od FND stavby – Bydlení s příspěvkem. A jak konkrétně? Tak, že Vám postavíme dům a budeme Vám 5 let přispívat na jeho splácení. V jednoduchosti je krása. Přesvědčte se o tom.

Koně do Pardubic patří!

18.10.2022

Jendou za rok se do Pardubic sjedou koně z různých končin, aby poměřili svoje síly. Přijedou, utíkají, odjedou. Nám to přišlo trochu škoda. A protože máme koně rádi, rozhodli jsme se je přivézt nastálo. Nejsou to sice koně závodní, ale bezpečně Vás odvezou kam potřebujete. Koně zkrátka do Pardubic patří. I ty pod kapotou. A tak v Pardubicích FND auto otevřelo novou autopůjčovnu!

Olomouc je naším druhým domovem

17.10.2022

Olomouc je krásným městem s významnou historií. Najdeme zde Sloup nejsvětější trojice, Arcibiskupský palác, katedrálu sv. Václava, orloj, Pevnost poznání a nově i pobočku FND reality.

Spotřebitelský úvěr a jeho náležitosti

26.09.2022

Důchody bývají nejčastějším tématem různých politických garnitur. Je to z toho důvodu, že velká část populace má starosti s tím, jak v důchodu vyjít s penězi. A ti, kteří ještě v důchodu nejsou se bojí budoucnosti. Pojďme se společně podívat na jednu z položek, která má nemalý vliv na výši důchodu, ale přitom se o ní moc nemluví. Je jí délka pojištění.

Jak se dělá odhad nemovitosti?

23.09.2022

Známe to všichni, každý o tom už slyšel a stejně nám to někdo pořád připomíná. Nemovitost je veliká investice a člověk si musí dát dobrý pozor, aby jej to nakonec velmi nezabolelo. Ano víme to, bereme to v potaz. A víme i to, na co se zaměřit.

Prasklé čelní sklo nemusí být tragédie

22.09.2022

Možná se Vám to stalo také. Jedete si v klidu z bodu A do bodu B a zařadíte se v provozu třeba za nákladní auto, převážející stavební suť, štěrk nebo jakýkoliv jiný náklad. Vlivem jízdy, větru a osudu se stane, že z korby, nebo od kola odletí malý kamínek a namíří si to přímo proti Vašemu čelnímu sklu. A prasklina je na světě. Co teď?

5 tipů pro koupelnu

20.09.2022

Přinášíme novou nepravidelnou rubriku „5 tipů pro“. V ní se podíváme na různé části domu a nabídneme několik možností, jak si svoje bydlení zútulnit. Dnes se zaměříme na koupelnu.

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

08.09.2022

Známe to všichni, každý o tom už slyšel a stejně nám to někdo pořád připomíná. Nemovitost je veliká investice a člověk si musí dát dobrý pozor, aby jej to nakonec velmi nezabolelo. Ano víme to, bereme to v potaz. A víme i to, na co se zaměřit.

Každý rok pojištění zvyšuje důchod

07.09.2022

Důchody bývají nejčastějším tématem různých politických garnitur. Je to z toho důvodu, že velká část populace má starosti s tím, jak v důchodu vyjít s penězi. A ti, kteří ještě v důchodu nejsou se bojí budoucnosti. Pojďme se společně podívat na jednu z položek, která má nemalý vliv na výši důchodu, ale přitom se o ní moc nemluví. Je jí délka pojištění.

Jaké v dnešní době zvolit vytápění domu?

26.08.2022

V dnešní turbulentní době vysoké inflace, drahých energií, hůře dostupných stavebních materiálů a celkové společenské nejistoty vystupuje na povrch mnohem výraznější potřeba promyslet ekonomické aspekty bydlení. Víte, jaké vybrat topení pro váš dům?

Nové vozy na půjčovnách

10.05.2022

„Škodovky“ máte u nás prostě nejradši a poptávka po nich neutuchá. Proto rozšiřujeme vozy na našich půjčovnách hned o pět typů vozů. Které to jsou?

Aktuálně z našich staveb #3

05.05.2022

Nejnovějším přírůstkem našich staveb je výstavba rodinného domu ve Výšovicích. Jak si na ní počínáme a jak jsou na tom aktuálně ostatní projekty?

Jarní tipy na autovýlety

25.04.2022

Češi zkrátka milují jízdu autem. Dokazují nám to minimálně rozpůjčované vozy na našich půjčovnách. Kam si můžete pohodlně zajet na výlet a kterým vozem?

NFND: Kroky pro Šimonka

08.04.2022

Koncem února letošního roku nás prostřednictvím našeho Nadačního fondu oslovil pan David Plášil s prosbou o podporu jeho malého synovce Šimonka. Jak jsme mu pomohli?

Jak správně podat žádost na stavbu?

07.04.2022

Vyřizování všech povolení a souhlasů potřebných pro stavbu může být noční můrou. Co je třeba vyřídit a kde? A co mi hrozí, pokud patřičné povolení nezískám a stavím na černo?

Aktuálně z našich staveb #2

01.03.2022

Posledních pár měsíců věnujeme pozornost výstavbě tří developerských projektů. Dva máme v obci Křelov-Břuchotín a třetí v Medlovicích u Vyškova. Jak si projekty vedou?

O prodeji 30 rodinných domů

08.02.2022

Slavíme! Třicet rodinných domů prodáno během deseti měsíců. Jak se ale zrodil nápad na tak velký projekt a co všechno předcházelo jeho realizaci?

O projektu: Rodinné domy Křelov

01.02.2022

Slavíme! Prozatím náš největší projekt sklízí úspěchy. Třicet rodinných domů prodáno během deseti měsíců. Jak se ale zrodil nápad na tak velký projekt a co všechno předcházelo jeho realizaci?

Jeli jsme na plné otáčky

18.01.2022

Divize FND Auto byla v minulém roce nejživějším článkem celého holdingu FND. Prázdné půjčovny i mimo vrchol sezóny a nespočet najetých kilometrů jsme nečekali.

Jsme na stejné lodi

11.01.2022

Dnes vás necháme nahlédnout do prostředí, ve kterém pracujeme. Dozvíte se, čeho jsme v minulém roce dosáhli a na co jsme nejvíce pyšní.

Jakým autem na hory nebo lyže?

09.12.2021

Blíží se zimní sezóna a lidé již vyhlíží první sněhové vločky a těší se, že si užijí sněhové radovánky na horách. Pokud nemáte vlastní auto, jaké si vybrat?

Jaká práva a povinnosti má majitel bytu a nájemce?

06.10.2021

Uzavřeli jste nájemní smlouvu a nevíte, jaké přesné povinnosti vám z ní vyplývají? Poradíme vám, zda smíte v bytě chovat zvíře a přivést si návštěvu, když vám to smlouva zakazuje. Vysvětlíme také, kdo hradí opravy v bytě a jak postupovat při poškození bytu.

Aktuálně z našich staveb

04.10.2021

Práce na stavbách nás zkrátka baví. Ať už jde o projektování, zpracovávání klientských změn, konzultace nebo naceňování zakázek, práce v terénu je vždy dobré zpestření.

Poptávka po úvěrech neutuchá

06.09.2021

Je to již nějakou dobu, kdy se opět, cyklicky, vracejí informace o tom, že objemy poskytovaných úvěrů trhají rekordy. Nastane ochlazení poptávky nebo se její růst nikdy nezastaví?

Staňte se součástí světa FND - napište nám